Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

Rozmowy na każdy temat.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:23

Witam wszystkich. Myślę nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie wiem co będę robił potem. Jestem żołnierzem zawodowym i ciężko mi będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Rzecz jasna żartuję sobie. Jakiś czas temu trafiłem na http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy i nie mam pojęcia jakie formalności muszę spełnić aby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Druga sprawa to co takie szkolenie mi da w praktyce? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie wszystko: od ciecia na stróżówce po certyfikowanego handlowca. Tak, więc chciałbym poznać opinię osób, które skorzystały z takiego typu szkolenia i są w stanie powiedzieć coś mądrego w temacie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 15:23 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:29

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Część. Nie wiem co właściwie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do sprawy. Na rynku jest sporo firm, które oferują szkolenia dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to nic innego jako nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia zatrudnienia po przejściu do cywila. Liczbę pieniędzy jaką otrzymasz na tego rodzaju szkolenie precyzuje ustawa. Dlatego należy ją przestudiować. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw musisz się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.

Wróć do „Twoje forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość